Sağlık & YaşamLimon suyu ve zayıflama hakkında ki gerçek

Limon suyu ve zayıflama hakkında ki gerçek

Bir çok arkadaşınızdan veya çevrenizden limonlu suyu kilo vermeye veya metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak bu içecek nasıl böyle bir öne kazandı? Şimdi 2 uzman sayesinde limonlu su efsanesinin gerçeklerinin öğrenelim.

Gerçek şu ki limonlu su direkt olarak kilo vermemizi sağlamıyor

Limon suyunun kilo verdirmesi efsanesi bir yana eşsiz limon tadı ile eşsiz içecekler içinde yer alıyor. bir diğer antioksidan özellikleri ve C vitamini yönünden yandan besleyici bir içecek. İçinde ki C vitamini kolajen arttırmaya ayni zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Ancak Joslin Diyabet merkezinde bir endokrinolojist olan  Anna Z. Feldman ‘e göre limonlu suyun kilo kaybına yardımcı olduğunu dair kanıtlanmış bir araştırma yok.

” Her gün bende güne limonlu içerek başlıyorum” diyen Anna bunun kilo vermek için değil güne daha zinde ve ferah başlamak için belirtiyor.

Limonlu suyun metabolizmayı çalıştırması, limondan çok suyun etkisi,

Metabolizmamız en iyi vücut suya doyduğu zaman çalışır. Her iki uzmanda limonlu suya karşı değil, ancak bahsedildiği kadarda büyülü bir içecek olmadığı, bu etkinin limondan çok suyun etkisi olduğu görüşündeler.

Uzmanımız Harris-Pincus göre, metabolizmanızı hızlandırmakla ilgileniyorsanız, sabah protein ve kompleks karbonhidrat dolu bir sabah kahvaltısı veya yemeği öneriyor. Ayrıca düzenli beslenmenin ve uzun süreli aç kalmamanın metabolizmayı hızlandırdığını söylüyor.

Limon suyu kesinlikle “detoks” yaptıran bir içecek değildir.

Aslıda vücudumuz kendi kendini detoks yapmaya planlanmıştır. Karaciğer, böbrek ve ince bağırsak gibi organlar toksinlerden kurtulmak için tasarlanmıştır. Vücudunuz dışkı ve idrarda toksinleri dışarı atar ve gerekmeyenlerden kurtulur. “Eğer diyetinizde limonlu su kullanacamsanız limon asidi. mide asidi ile aynı görevi görerek yemeklerinizi sindirmenize yardımcı olabilir ancak mide yanması gibi şikayetlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir” diyen Harris-Pincus yeterli su tüketimininde sindirime aynı faydaları sağlayacağını belirtiyor.

Kaynak: Self Magazin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme