Sağlık & Yaşamİlaç almadan baş ağrısı geçirme yolları

İlaç almadan baş ağrısı geçirme yolları

Baş ağrısına iyi gelen bitkisel yöntemler

İlaç almayı sevmiyor ama kronik baş ağrısı sorunundan muzdaripseniz o halde sizler için hazırladığımız yazıya göz atarak ilaç almadan baş ağrısı geçiren doğal yöntemleri öğrenebilir ve kendi kendinize uygulayabilirsiniz. İşte baş ağrısına iyi gelen o yöntemler…

Lavanta yağı kullanın

Baş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler arasında lavanta yağı ilk sırada yer alıyor. Güzel bir kokuya sahip olmasının yanı sıra baş ağrısına da iyi gelen lavanta yağını günlük olarak kullanabilirsiniz. Uygun kullanım için 2 ya da 3 bardak kaynamış suyun içine 3-4 damla lavanta yağı ekleyebilir, bu suyun buharını koklayarak baş ağrısı sorunundan kurtulabilirsiniz.

Nane yağı ile baş ağrısına etkili çözüm

İlaç almadan baş ağrısı nasıl geçer merak edenler için önerilen diğer bir doğal ürün ise nane yağı. Kaynar suyun içine bir miktar nane yağı ekleyip, bir süre buharını soluyarak baş ağrısı sorunundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Fesleğen yağı tercihi

Baş ağrısını tedavi eden doğal ürünler arasında fesleğen yağı da yer alıyor. Baş ağrısını doğal bir biçimde tedavi eden fesleğen yağı, güçsüz kaslara da çok iyi gelen bir ürün olarak çok tercih ediliyor.

Keten tohumu ile baş ağrısına son

Omega 3 yönünden oldukça zengin olan keten tohumu baş ağrısını doğal bir şekilde geçiren ürünler arasında yer alıyor. Baş ağrısının neden olduğu iltihaplara iyi gelen Omega 3 baş ağrısını da bu şekilde geçirebiliyor.

Baş ağrısı nasıl geçer?

İlaç almadan baş ağrısı nasıl geçer sorusuna verilebilecek oldukça fazla sayıda cevap mevcut. Baş ağrısını geçiren bitkisel yöntemlerin yanı sıra uygulayabileceğiniz ufak yöntemler ile de baş ağrısı sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz. Baş ağrısı sorununa iyi gelen basit yöntemleri sizler için aşağıda sıraladık, göz atmadan geçmeyin.

Masaj yapın

İlaç almadan baş ağrısı nasıl geçer? Belirli masaj teknikleri ile kısa sürede baş ağrısından kurtulmanız mümkün. Doğru masaj yöntemi için kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun delikleri üzerinden göz kenarlarına doğru uygun biçimlerde masaj yaparak baş ağrısını azaltabilir ya da tamamen yok edebilirsiniz.

Açık havada yürüyüşe çıkın

Uzun süre kapalı bir ortamda kaldığınızda başınız ağrıyabilir. Bu durumda yapmanız gereken en etkili işlem açık havada yürüyüşe çıkmak olacaktır. Bahçenizde ya da bir doğa parkında yürüyüşe çıkarak baş ağrısını azaltabilirsiniz.

Sıcak bir duş alın

Vücudunuzu gevşetecek aynı zamanda gerginlikten dolayı oluşan baş ağrısını yok edecek en etkili yöntem sıcak bir duş almak olacak. Sıcak bir duş ile vücudunuzu tamamen arındırabilirsiniz.

Soğuk kompresi deneyin

Tüm yolları denediniz ama hala baş ağrınız geçmediyse o halde soğuk kompres uygulaması ile baş ağrısından kurtulmayı deneyebilirsiniz. Bunun için eski bir tülbentin içine birkaç buz parçası ekleyin ve bunu başınızın ağrıyan bölgesine bir süre bastırın. Bu işlemi baş ağrısı geçene kadar tekrar edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme