Çoçuk & AileHamilelikHamilelikte bunlar yasak?

Hamilelikte bunlar yasak?

Hamileyken sürekli kendinizi doğru mu yanlış mı yapıyorum diye sorgulamayı bırakın ve uzmanların önerilerine kulak verin…

Hamileliğinizin ilk günlerinden itibaren hem kendiniz hem de çevrenizdeki diğer insanlar size yapmanız ve yapmamanız gerekenleri söyler ve sizin kafanızda da sürekli yapsam mı yapmasam mı soruları dönüp dolaşır.

Bu acemi hamile profilini bir kenara bırakın ve kendiniz için bir iyilik yapın. Uzmanların sizler için ne yapıp yapmadığınızı söylediği önerileri aklınızdan çıkarmayın. Ve hamileliğinizin tadını çıkarın…

• Hamileyken kadınlar en çokta güzellikleri ile ilgili yaptıracakları işlemlerden dolayı tedirgin olurlar. Manikür ve pedikür yaptırmanın sağlık açısından hiçbir zararı yok. Hatta annenin kendini güzel ve daha iyi hissetmesi için yaptırmasında psikolojik olarak fayda bile var.

• Cilt bakımı konusunda da kullanılacak olan malzemenin önemi büyük. Genel anlamda sağlığa zararı bulunmayacak olan ürünlerle yapılacak cilt bakımının hamilelik sürecini de etkilemeyeceği söyleniyor.

• Sıcak banyo, sauna ve hamam gibi ritüellerinizi hamileliğiniz boyunca biraz rafa kaldırmaya özen gösterin. Özellikle de ilk üç ay bu tip aktivitelerde bulunmamanız bebeğiniz ve sizin için en sağlıklısı olacaktır.

• Topuklu ayakkabı giymek belinize uygulanacak iki kat daha ağırlık ve güç demek. Ayrıca takılıp düşme riski de çabası. Bu yüzden hamileliğinizde daha çok babet ve spor ayakkabılarınızı ön planda tutmanızda fayda var.

• Oje sürmekte hamilelik boyunca sürsem mi sürünce bebeğime zararlı olur mu diye düşünülen bir diğer konu. Ama araştırmalarda oje sürmenin hamilelik sürecinde bir etkisi olmadığını gösteriyor.

• Evde hayvan beslemenin de sağlıklı giden bir hamilelikte sakıncası elbette yoktur. Ama eğer evinizde evcil bir hayvan besliyor iseniz bu durumu doktorunuzla paylaşmanızda fayda var.

• Uçak yolculuğunun da yine hamileliğinizin gidiş hattına göre doktorunuzun karar vereceği bir durumdur. Eğer hamileliğiniz gayet sağlıklı ise doktorunuzun onayı ile hamileliğinizin son aylarına kadar uçuş yapabilirsiniz.

Kaynak: Mynet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme