Sağlık & YaşamSosyal YaşamFacebook Kadınlar için güvenlik kılavuzu yayınladı!

Facebook Kadınlar için güvenlik kılavuzu yayınladı!

Facebook, kadınların Facebook üzerinde her zaman emniyette kalmasını ve bilgileri üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlamaya yönelik önemli araçlar ve bilgiler sunduğu Kadınlar için Facebook’ta Güvende Kalma Kılavuzu’nu Facebook adresinde Türkçe olarak yayınladı.

3 Adımda Facebook’ta Güvende Kalma Kılavuzu

1. Hesap güvenlik ayarlarınızı ve bildirimlerimizi güçlü tutun:

• Facebook şifrenizi, diğer hesaplarınıza giriş yaparken kullandığınız şifrelerden farklı seçin,

• Birisi hesabınıza yeni bir yerden giriş yapmaya çalışırsa Facebook’un size bir bildirim göndermesi için giriş bildirimlerini açın,

• Facebook’un hesabınıza yeni bir bilgisayar, telefon veya tarayıcıdan erişmeye her çalıştığınızda, sizden özel güvenlik kodunuzu girmesini istemesi için giriş onaylarını etkinleştirin,

• Hesabınıza erişmek için yardıma ihtiyaç duyduğunuzda iletişime geçebileceğiniz “Güvenilir Kişiler”i belirleyin.

• Giriş yaptığınız yerleri mutlaka kontrol edin, ve hesabınızı gözden geçirerek hesabınıza daha fazla güvenlik önlemi eklemek için Güvenlik Kontrolü’nü kullanın. Güvenlik Kontrolü kullanmadığınız tarayıcılarda ve uygulamalarda Facebook’tan çıkış yapmanıza, birisi yeni bir bilgisayar veya telefondan hesabınıza giriş yapmaya çalıştığında size bildirim gönderilmesine ve şifrenizi nasıl koruyacağınızı öğrenmenize yardımcı olur.

2. Gizlilik ayarlarınızın kontrolünü ele alın:
• Herhangi bir durum güncellemesi, fotoğraf veya bilgi paylaştığınızda, paylaştıklarınızı kimlerin görebileceğini seçmek için hedef kitle seçici aracını kullanın,

• Etiketlendiğiniz bir içerik zaman tünelinizde belirmeden önce gözden geçirin ve onaylayın,

• Arama motoru bağlantılarını kontrol edin,

• Konumunuzu paylaşırken tedbirli olun, kimlerle paylaştığınıza dikkat edin ve mümkün olduğu sürece konumunuzu korumak üzere önlemler alın, ve Gizlilik Ayarı Kontrolü’nü kullanarak gizlilik ayarlarınızı gözden geçirip ayarlayın ve paylaştıklarınızı kimlerin gördüğünden haberdar olun. Gizlilik Ayarı Kontrolü gönderilerinizi kimlerin gördüğünü, Facebook’a giriş yaptığınız uygulamalarınızın ayarlarını ve telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi profilinizle ilgili bilgileri kimlerin görebildiğini gözden geçirmenize ve ayarlamanıza yardımcı olur.

3. Güvenilir bir sosyal ağ kurun:
• Sadece tanıdığınız ve güvendiğiniz kişileri arkadaş olarak ekleyin, ve her zaman güvende ve kontrolde kalmak için engelleme, arkadaşlıktan çıkarma ve şikayet etme araçlarını kullanın.

Son olarak, unutmayın: Mevcut güvenlik araçlarının ve özelliklerinin tümüne istediğiniz zamanhttp://facebook.com/settingsadresinden “Güvenlik” kısmına tıklayarak erişebilirsiniz.

SosSosy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme