Sağlık & YaşamDüz Bir Karın İçin Yapabilecek 5 Kolay Eğzersiz

Düz Bir Karın İçin Yapabilecek 5 Kolay Eğzersiz

Aşağıdaki alıştırmaları ofisinizde veya evinizde uygulayın ve sonuçları hızlı bir şekilde alın. Tek ihtiyacınız olan hareketleri doğru bir şekilde yapmanıza izin veren rahat bir sandalye.

Alıştırma 1: Diz kaldırma

Düz bir şeilde sandalyenin ucuna oturun. Ayaklarınızı öne koyun. Ellerinizi başınızın kenarlarına değdirerek kaldırın. Egzersizi yapmak için sağ dirseğinizi sol bacağınıza, sol dirseğinizi sağ bacağınıza sırayla değdirin. Bu sırada alt karın kaslarınızda bir kasılma hissetmelisiniz.

Egzersiz 2: Dizi Karna Doğru Çekme

Bu egzersiz tüm karın bölgesini çalıştıracak. Kollarınızı destek için sandalyenin yanına yerleştirin ve her iki dizinizi de göğsünüze kaldırın. Dizleri desteklememek için elinizden geleni yapın.

Egzersiz 3: Eğik çift Diz

Bu alıştırmayı bir öncekine benzer şekilde yapabilirsiniz, ancak bu kez bir tarafa (bir kalçaya) doğru yaslanın. Bu hareket yan karın kaslarınızı çalıştıracaktır. Yanmayı hissetmeye başlayıncaya kadar hareketi bir tarafa tekrarlayın. Sonra, diğer tarafa yaslanın ve aynı hareketi yapın.

Alıştırma 4: yere dokunun

Sandalyenin ucuna oturun ve ayaklarınızı hafifçe açarak düz bir şekilde yere yerleştirin ve kollarınızı yanlara doğru uzatın. Sonra öne doğru eğin ve bir elinizi – dirseği bükmeden – terste kalan ayağınıza indirin. Hareketi seri şekilde tekrarlayın.

Egzersiz 5: Sandalye Asansörü

Bu hareketi yaparken yaralanmaların ve kazaların önüne geçmek için sandalyenizin kesinlikle hareketsiz duruma gelmesine dikkat edin. Kollarınızı yanlara yerleştirin ve vücudunuzu sandalyeden kaldırın. Bunu yaparken, dizlerinizi yukarı ve içeri doğru çekmek için karın kaslarınızı kullanın. Bu pozisyonda mümkün olduğunca uzun kalın ve daha sonra oturma pozisyonuna geri dönün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme