Güzellik & BakımEstetikDüğün Öncesi En Gözde Estetik Operasyonları

Düğün Öncesi En Gözde Estetik Operasyonları

Düğün Öncesi En Gözde Estetik Operasyonları

Düğün öncesi estetik aslında her yaş gurubundan kadın için geçerli. Bu sebeple düğün estetiği kapsamında yapılacak estetik girişimlerinin içeriği yaş grubuna göre çeşitlilik gösteriyor. Örneğin 20’li yaşlarda sadece dudak dolgusu yetebilecekken daha ileri dönemlerde küçük askı işlemleri, yağ enjeksiyonları, meme operasyonlarına varan geniş yelpazede işlemler yapılabiliyor.

Düğün töreni öncesi yapılacak işlemin zamanlaması da çeşitlilik gösterebildiğini, örneğin dolgu işlemleri için törenden 3 gün öncesi yeterli olabilirken meme protez ameliyatlarında 1 aylık bir süre gerekli. Yaşa göre farklılık gösteriyor Düğün estetiği işlemleri ameliyatsız ve ameliyatlı işlemler olarak 2 grupta toplanıyor. Genelde 18- 20’li yaşlarda en sık yapılan işlemler dolgu ile dudak kalınlaştırma, cilt bakımı gibi ameliyat gerektirmeyen işlemler. Bu tür uygulamalar için evlilik töreninden 1 hafta öncesi yeterli oluyor.

30’lu yaşlardaki gelin adaylarında ise daha çok mimik çizgileri ve ciltte güneşin inceltici etkisine bağlı lekelenmeler, burundan dudağa inen mimik çizgilerinde derinleşmeler başlıyor. Mimik çizgilerinin derinleşmesini önlemek ve özellikle kaş kuyruğunu kaldırmak için yapılabilecek işlem ise botoks. Botoksun etkileri 7 gün sonra görülmeye başladığından 30’lu yaşlardaki gelin adaylarının 1 hafta öncesinde uygulama yaptırması öneriliyor.

Gelin adaylarında diğer bir probleminin de gelinlik içine sığma endişesi yaşıyor. Bu tür inatçı yağlanma durumlarında bölgesel incelme amaçlı olarak radyofrekans ve LPG işlemleri ile dışarıdan uygulamalar yapılmasını, bu tür uygulamalara cevap vermeyen hastalarda yeni nesil liposuction, incelme ve sıkılaşma sağlayan ameliyatları öneriyor.

Liposuction’ın sonuçlarının 1 ayda görülebildiğini belirten Op. Dr. Serkan Dinar, gelin adaylarına zamanlamayı dikkate almalarını öneriyor. Gelinlik çeşidine bağlı olarak özellikle dekolte ve göğüs bölgesini dert eden gelin adaylarında ise memenin küçük olması durumunda silikon protez ile meme büyütme ya da yağ enjeksiyonu ile meme büyütme gerekebiliyor. Tam tersi gevşek cilt ve sarkmış meme durumlarında ise meme küçültme dikleştirme ameliyatları faydalı oluyor.

Meme operasyonlarında da liposuction da olduğu gibi 1 ay bir süre gerekiyor. Op. Dr. Serkan Dinar “40’lı yaşlarda gelin adaylarında özellikle göz altı çukurlaşmalar ve yanakta sarkma belirtileri olabiliyor. Bu durumda askı ile yanak ve şakak bölgesinin gerilmesi ve göz altına yağ enjeksiyonu yapılabiliyor. Bu tür uygulama için 20 günlük toparlanma süreci gerekiyor. 45-50’li yaşlarda evlilik planlayanlarda yüz germe üst- alt göz kapağı estetiği düşünülebiliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme