Sağlık & YaşamPratik BilgilerBuzdolabında saklamanız gereken 7 şey!

Buzdolabında saklamanız gereken 7 şey!

Buzdolabında yiyecek harici şeyleri de saklayabileceğinizi biliyor musunuz? İşte buzdolabında saklamanız gereken 7 şey!

Çorap

Naylon ve külotlu çoraplarınızı bir poşete koyun ve giymeden önce 1 gece buzlukta bekletin. Sertleşen dokumalar bu yöntemle kaçmalara ve çekilmelere karşşı daha dayanıklı hale gelecek.

Göz kalemi

Buzdolabında saklanan göz kalemi, boya kısmının sertleşmesini sağlar. Kalemtraş ile şekillenen uç böylece çok daha kolay ve net bir şekilde makyaj uygulaması sağlar.

Göz kremi

Göz kreminizi buz dolabında muhafaza edip, şişmiş gözlerinize ve gözaltı morluklarına soğuk bir şekilde uyguladığınızda çok daha iyi sonuç verir.

Jeanler

En sevdiğiniz jeaninizin üzerine bir şey dökülmedi, lekelenmedi ama artık yıkamanız gerektiğini hissediyorsunuz. Bu akşam yıkasanız yarın sabaha kadar da asla kurumaz. Peki ne yapmanız lazım? Jeaninizi bir poşedin içine koyup bir gece buzlukta bekletin. Buz dolabında bekleyen jeaniniz temizlenmese de giydiğinizde temizmiş gibi hissedeceksiniz!

Oje

Ojeleri buzdolabında sakladığınızda ömrünü uzatırsınız. Fakat bu da ojelerin sertleşmesine ve zor uygulanmasına neden olur. Bu nedenle sık kullanmadığınız ojeleri buzdolabında muhafaza ederek kullanım süresini uzatmayı deneyin.

Organik kozmetik ürünleri

Eğer makyaj çantanızda el yapımı ya da organik ürünler bulunduruyorsanız, bunları buzdolabında saklamak ürünlerin daha iyi korunmasını sağlar. Böylece organik kremler ve makyaj malzemeleri bozulmadan uzun süre kullanılabilir.

Yapışkan lekeler

Sakız gibi yapışkan şeyleri kıyafetlerinizden çıkartmak için buz dolabına koyup, iyice donana kadar bekletin. Tişörtünüze yapışan sakız sertleştiğinde çekip kolayca çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme