Çoçuk & AileHamilelikBu test ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz!

Bu test ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz!

Anne ve baba adaylarının en çok merak ettikleri şeylerden biri de bebeklerinin cinsiyetidir. Peki ultrasona girmeden önce bebeğinizin cinsiyetni öğrenmek ister misiniz?

Minik bir bebeğin heyecanı yavaş yavaş kız mı erkek miye dönerken heyecandan uykuları kaçan anne-baba adaylarına harika bir önerimiz var. Öncelikle tabiki önemli olan sağlıklı olması. Umarım bu heyecanı yaşayan herkes bir an önce sağlıkla bebeğine kavuşur. Ancak doktorunuzdan resmı olarak cinsiyetini öğrenmedenönce yapacağınız ufak deneylerle minik bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

İşte o testler:

Kalp atışı testi
Bebeğin kalp atışı, hamile bir kadını rahatlatan ses olmanın yanı sıra bilgi vermek için de önemli. Eskilere göre kalp atışı dakikada 140’ın

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075811
Kırmızı lahana testi

Lahanayı kaynatıp suyunu ayırın. Bu suyun içine birkaç damla idrarınızı ekleyin. Eğer suyun rengi mora dönerse erkek, pembeye dönerse de kız bebek olacak anlamına gelir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075813Sarımsak testi
Bu, sarımsak sevenlerin yapabileceği bir test. Bir diş sarımsak yiyin. Cildinizde yüksek oranda bir koku kalıyorsa oğlan bebek, kalmıyorsa kız bebek oluyor demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075814Anahtar testi
Anne adayın aile ve arkadaşları, ondan bir ev anahtarı almalarını ister. Eğer hamile kadın anahtarın dar ucundan tutuyorsa kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek bebek geliyor demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075815Maya takvimi
Mayalara göre anne adayının ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de tek ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız olacak demektir. Biri tek diğeri çift sayı ise erkek bebek geliyor demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075816Sabah bulantısı testi
İlk üç aylık dönemde feci bir sabah bulantısı oluyorsa kız annesi olacaksınız demektir. Görece daha rahat geçiyorsa bu dönem, erkek bebeğe hazırlanın.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075817Alt-üst testi
Bu testi çok duymuşsunuzdur. Eğer bebek karnınızın alt kısmındaysa oğlan, üstteyse kız oluyor demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075818Tatlı-tuzlu testi
Hamileliğinizde en çok neye aşeriyorsunuz, düşünün. Tuzlu yiyeceklere ihtiyaç duyuyorsanız oğlan, tatlılara ihtiyaç duyuyorsanız kız bebek geliyor.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075819Karbonat testi
Bir başka idrar testi! İki ya da üç yemek kaşığı karbonatı bir kaba koyun ve üzerine idrarınızdan bir miktar ekleyin. Karışımdan kabarcıklar üste fışkırıyorsa oğlunuz, küçük çaplı bir reaksiyon oluyorsa da kızınız olacak demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075820Sivilce testi
Hamilelik kadınların cildini etkiler. Eğer sizin cildinizde hamilelikle birlikte çok fazla sivilce oluştuysa kız bebek geliyor demektir. Eskiler, “kız annenin güzelliğini almış” derler bu durumda. Cildiniz hamilelik boyunca pürüzsüz ise oğlan bebek taşıyorsunuz demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075821Meme ucu testi
Meme uçlarınız hamilelik boyunca çok koyulaştıysa oğlan bebek gelecek, herhangi bir değişiklik olmadıysa kız bebek gelecek demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075822Yüz şekli testi
Yüzünüzde hamilelikle birlikte yuvarlaklaşma fark ediyorsanız kızınız olacak demektir. Yüzünüzde uzun ve ince bir şekil beliriyorsa bu, oğlana işarettir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075823Ruh hali testi
Hamilelik esnasında çok ağlamaklı oluyorsanız kızınız geliyor demektir.

bebeginiz-kiz-mi-olacak-erkek-mi--7075824Rüya testi
Hamilelikte rüyaların tersini düşünmeniz gerekiyor. Eğer kız bebek istiyor ve rüyanızda kız görüyorsanız üzgünüz ama oğlan bebeğe hazırlanmalısınız.

Kaynak: PembeNar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme