Güzellik & BakımAkşamları cilt için bu saatler önemli

Akşamları cilt için bu saatler önemli

Güzellik Uzmanı Derya Alkan cilt sağlığına dair açıklamalarda bulundu. Alkan, “Günlük yaşantımızda serbest radikaller cildimizdeki gözenekleri kapatarak nefes almasını engellemektedir. İnsan cildi de canlı gibi, insan gibi nefes almakta ve kendisini yenilemektedir. Kendisini yenilemek için devamlı mücadele eden vücut nefes aldığı sürece yenileme ve değişim işlemini gerçekleştirebilmektedir. İnsan nefes aldığı müddetçe yaşamını ikame ettirebilmektedir. Cildimizde temiz ve pürüzsüz olabilmesi, yani sağlıklı olabilmesi için cilt hücrelerinin nefes alması şarttır. Gün içinde yapılan makyajlar ve serbest radikaller cilt hücrelerini tamamen kapatmaktadır. Kapanan gözenekler işlevini yapamaz hale gelmesinden dolayı, hele de bu şekilde uykuya daldığımızda cildimiz kusmalar yapmaktadır. Bu kusma akne, sivilce, kırışıklık şeklinde görülmektedir” dedi.

Cildin kendini yenilediği saatler

Derya Alkan, uyumadan önce muhakkak cildimize nefes aldırmak gerektiğini söyleyerek “Cilt akşam 22:00 ile 24:00 saatleri, yani uyku moduna geçtiğinde kendisini daha hızlı yenilemektedir. Onun için her akşam yüz bölgemizde oluşan makyaj ve serbest radikalleri temizlememiz gerekmektedir. Bu şekilde ana cildimize kavuştuğumuzda cilt nefes alıp kendini yenileyerek, değişime uğratmaktadır. Aksi takdirde kırışıklıklar, akneler, sivilceler oluşmaktadır.Mesela sıcak suyla duş aldığımızda vücudumuzda rahatlama ve gevşeme oluştuğunu hepimiz biliriz. Bu vücudumuzdaki serbest radikallerin temizlenip, hücrelerin nefes almasından kaynaklanmaktadır” şeklinde konuştu.

Makyajın artık kadınların bir parçası olduğunu dile getiren Alkan, “17’li yaşlardan makyaj yapmayanlarla, makyaj yapanlar arasında cilt olarak çok büyük farklar olduğunu görmekteyiz. Makyaj yapanların ciltlerinde daha çabuk deformasyonlar oluştuğunu gözlemlemekteyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Reklam

Son Yazılar

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme